כתבות וסרטונים

מקרן מומלץ לקולנוע ביתי Full HD דגם BenQ W2000 | חוות דעת לקראת משחקי יורו 2016


הפעם באמת התרשמנו לטובה. כבר זמן רב לא יצא לי להנות ממקרן כל כך מרשים בתקציב של פחות מ 10,000 ש"ח.

מקרן BenQ W2000 הינו מקרן קולנוע ביתי שבאמת מתאים לסלון או למרתף. ואני אסביר למה אני מתכוון. לאחרונה אני רואה מבחר ענק של מקרני Full HD מעולים המגיעים ארצה. מקרני Full HD טובים יותר וטובים פחות, אך לא כולם מתאים לקולנוע ביתי. וכאן אני חוצה את הקטגורייה הזו לשניים:

 

קטגוריה ראשונה: מקרני Full HD למשרד

מרבית המקרנים המגיעים היום לארץ ברזולוציה גבוהה Full HD מתאימים למשרד ולא לבית. המקרנים מגיעים עם יכולת עיבוד תמונה נמוכה וללא עומק תמונה, שאנחנו כל כך צריכים בסרטים ובסצינות לילה חשוכות. איך מזהים את המקרני Full HD למשרד ?  לרוב המקרנים מגיעים עם עוצמת הארה של 3500 לומנס ומעלה, כניסות וחיבורים שצריכים רק במשרדים ואולמות כגון כניסת רשת וכניסת דיסק-און-קי. ולרוב, תתפלאו לשמוע פעם ראשונה, מקרני קולנוע ביתי מגיעים עם שלט זוהר בחושך ובמקרני משרד Full HD אין את האפשרות הזו בשלט. 

 

קטגוריה שנייה: מקרני Full HD לקולנוע ביתי

 

מקרני קולנוע ביתי הם תמיד הרבה יותר מרשימים. מרשימים בנתונים, מרשימים בצבעים ומרשימים בעומק התמונה. שואלים אותי, האם ניתן לקבל תמונה ממקרן בדיוק כמו שאני רואה במסך הטלויזיה בסלון? אז התשובה היא כן - אבל רק במקרני Full HD לקולנוע ביתי כדוגמת BenQ W2000.

 

BenQ W2000, מה יש בך שאין לאף אחד ?

דגם BenQ W2000 מציג יכולות מרשימות בנושא הצבעים והקליברציה המדוייקת. מבחינת צבעים, עד היום מקרני DLP הגיעו עם גלגל 6 צבעים המשלב את הצבעים כחול-אדום-ירוק-צהוב-תכלת-לבן. כלומר, 3 סיגמנטים של צבעי יסוד עם 3 סיגמנטים של הצבעים המשלימים. לרוב, הגלגל צבעים מסתובב במהירות 5400 סיבובים בדקה. מהירות הגלגל הייתה מספיקה למנוע לחלוטין אפקט של קשת צבעים שאנשים טענו שראו בדגמי העבר בטכנולוגיית DLP.

מקרן BenQ W2000 מפתיע בטכנולוגייה חדשה טרם ראינו כמוה. המקרן מגיע עם גלגל 6 צבעים מיוחד: הגלגל צבעים מגיע עם 6 סיגמנטים בסדר הבא: כחול-אדום-ירוק-כחול-אדום-ירוק במהירות 10,400 סיבובים בדקה! שזה אומר, שדם דגם BenQ W2000 יודע לייצרהרבה יותר גוונים והרבה יותר צבעי ביניים מכל מקרן מתחרה אחר. האם הדבר נראה לעין ?  כן, מאוד.

חידוש נוסף הוא בתחום הקליברציה ועיבוד התמונה. המקרן BenQ W2000 הינו הראשון שמגיע בתקן Rec. 709 הראוי לציון. התקן בעצם גורם לנו להנות מאיכות צפייה ומצבעים עשירים ומדוייקים כבר מיד עם פתיחת המקרן מהאריזה והדלקתו בפעם הראשונה. אין ספק שבחירה במקרן העומד בתקן המחמיר חוסכת זמן והתעסקות בהגדרות ובצבעים.

מאפיינים נוספים ל BenQ W2000: למקרן 3 כניסות HDMI, עדשה היכולה לזוז מעלה ומטה ללא הזזת המקרן לשם נוחות בעת התקנה על מדף, יכולת הקרנה מהצד על ידי תיקון טרפז אופקי אם במידה ולא ניתן להתקין את המקרן בול באמצע, עוצמת הארה גבוהה המתאימה לחדרים מוארים ללא חובת החשכה, יכולת הקרנה אלחוטית Full HD בתוספת יחידה חיצונית WDP02 ונורה חסכונית עד 6000 שעות שימוש.

 

לסיכום

BenQ W2000 מוכן לצפייה בסרטים כבר מהרגע הראשון. המקרן מאוד נוח להתקנה, מגיע עם תפריט עזרה חדש קל ומהנה מיד עם הדלקתו. למקרן יש יכולות מרשימות מבחינת עיבוד תמונה, צבעים מדוייקים ומנגנון החלקת תמונה במיוחד בסרטים וסצינות לילה חשוכות ומהירות. אין ספק שחברת BenQ יהפכו לשחקן מרכזי בכל הקשור למקרני קולנוע הביתי השנה ובהחלט הצליחו להפתיע בסדרת מקרנים לקראת משחקי היורו 2016 המתחילים בקיץ הקרוב.

מחיר מחירון: 9900 ש"ח 
'מחיר רחוב': אני מאמין שניתן למצוא אותו כבר עכשיו בהרבה פחות מ 9000 ש"ח 

ואם ברצונך לראות אותו בהדגמה,
ניתן ליצור קשר במייל הבא

צור קשר

ואם עדיין לא הורדת את המדריך עם 21 טיפים שחייבים לדעת לפני רכישת מקרן Full HD

לחץ כאן 

 

שרון, מומחה מקרנים וקולונע ביתי

פברואר 2016

בחרו מותג
למעלה